Baltymų inžinerijos startuolis „Biomatter Designs“ pritraukė 500 000 eurų investiciją iš rizikos kapitalo fondų valdytojos „Practica Capital“, „70V“ ir verslo angelų. Investicijos pagalba įmonė toliau vystys savo sukurtą dirbtinio intelekto platformą, skirtą kompiuteriniam naujų baltymų molekulių kūrimui.

Baltymai – didelės ir sudėtingos molekulės. Jos atlieka įvairias ir itin reikšmingas biologines funkcijas: katalizuoja chemines reakcijas, perneša įvairias medžiagas ląstelių viduje ir tarp jų, perduoda signalus, bei yra gyvų organizmų statybinė medžiaga. Naujų baltymų kūrimas gali padėti spręsti didžiausius žmonijos iššūkius sveikatos apsaugos srityje bei maisto, žemės ūkio ir kitose pramonės šakose.

Siekdami patobulinti itin sudėtingą ir daug išteklių reikalaujantį naujų baltymų kūrimo procesą, „Biomatter Designs“ sukūrė dirbtinio intelekto platformą, skirtą naujos kartos kompiuteriniam baltymų dizainui. Taikant šią platformą kuriamos naujos baltymų molekulės: fermentai, skirti efektyviai ir ekologiškai cheminių junginių sintezei, terapiniai ir DNR kodo redagavimui skirti baltymai.

„Siekiame pakeisti baltymų inžinerijos paradigmą – katalizuoti perėjimą nuo klasikinio baltymų atradimo proceso prie gerai nuspėjamo kompiuterinio baltymų dizaino. Klasikiniai metodai dažnai primena adatos paiešką šieno kupetoje ieškant norimo baltymo tarp egzistuojančių ar itin panašių molekulių. Atliekant brangius ir ilgai trunkančius eksperimentus, sugaištama labai daug laiko, o kai kalbame apie sveikatos sektoriaus ar aplinkosaugos sprendimus, laikas tampa itin svarbiu veiksniu. Mūsų technologija geba generuoti norimą baltymo struktūrą nuo pirmojo jo atomo“,- sako „Biomatter Designs“ direktorius Laurynas Karpus.

Kompiuterinio dizaino platformos pagalba „Biomatter Designs“ kuria baltymų molekules, kurias atrasti klasikiniais metodais būtų labai sudėtinga ar net neįmanoma.

„Džiaugiamės, jog galime paremti šią drąsią ir ilgalaikę „Biomatter Designs“ viziją. Tarpdisciplininis požiūris, kai apjungiama tvirta ir patikrinta Lietuvos akademinė patirtis baltymų inžinerijos srityje bei dirbtinio intelekto galimybės, gali sukurti precedento neturinčius rezultatus“,- sako Donatas Keras, „Practica Capital“ partneris.

„70V” džiaugiasi galimybe investuoti į tokius ambicingus talentus kaip Laurynas ir jo komanda. Matome didžiulį „Biomatter Designs“ potencialą“,- sako Per Moller, „70V” vadovaujantis partneris.

Apie „Practica Capital”

„Practica Capital“ yra Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdymo įmonė, kurios pagrindinė investavimo kryptis – Baltijos regiono ar su Baltijos šalimis susiję inovacijomis ir technologijomis paremti verslai pradinėje, ankstyvoje ir augimo stadijose. Įmonė valdo tris rizikos kapitalo fondus, kurių bendras dydis viršija 50 mln. EUR, ir iš kurių vėlesnysis „Practica Venture Capital II“ fondas įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Plėtros fondas I“, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), o valdytoja yra „Invega“. Šiai dienai „Practica Capital“ yra atlikusi daugiau nei 55 investicijas, kurių tarpe yra tokios ryškiausios Lietuvos startuolių ekosistemos įmonės kaip „TransferGo“, „Trafi“, „CGtrader“, „NanoAvionics“, „Interactio“, „Ziticity“, „PVcase“ ir kitos. Daugiau informacijos: www.practica.vc

Apie „70V”

„70V“ yra rizikos kapitalo fondas ir akseleratorius, investuojantis į didelį plėtros potencialą turinčias B2B (verslas verslui) įmones. Individualia akseleravimo programa bei investicijomis, siekiančiomis iki 300 000 EUR, „70V“ padeda startuolių steigėjams sudaryti specializuotą pardavimų komandą bei rasti potencialių klientų. „70V“ akseleratorius įsteigtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Akseleravimo fondas“, finansuojamą iš „Invega“ valdomo Europos regioninės plėtros fondo (ERPF). Šiai dienai „70V“ investavo ir padėjo akseleruoti daugiau nei 30 įmonių. Daugiau informacijos: www.70V.com